Wakacje z książką

Chyba nie ma lepszego sposobu spędzania czasu niż czytanie książek. I właśnie dlatego postanowiliśmy przejrzeć dostępne na rynku pozycje książkowe i zaproponować kilka najciekawszych, na których warto skupić się w najbliższym czasie. Bo ciekawe książki na wakacje to nie tylko przyjemność ale również nauka. I wcale nie musi być nudne!

K. C. Archer – “Instytut”

Teddy Cannon. Pozornie zwyczajna kobieta z dobrze rozwiniętym zmysłem empatycznym. Ale może jednak za bardzo? Bo podejrzanie za dużo potrafi wyczytać z ludzi. Gdy złe decyzje doprowadzają do narażenia się policji tajemniczy nieznajomy postanawia wyzwolić Teddy z opresji i przenieść ją do tajemniczego instytutu, w którym szkoli się ludzi z ponadnaturalnymi zdolnościami. Umiejętności telekinezy? Telepatia? Taktyka? Szkolenie pozwala uczniom zdobyć wiedzę, dzięki której działają na najwyższych szczeblach władzy chroniąc nie tylko Amerykę ale i cały świat. Czy to koniec jej kłopotów? A może dopiero początek? Tylko lektura pozwoli nam odpowiedzieć na tak trudne pytania!

Rick Riordan – “Percy Jackson i bogowie olimpijscy”

Okazało się, że świat starogreckich bogów nadal istnieje. I ma się bardzo dobrze! Intrygi, romanse, konflikty. Przez dwa tysiące lat nie zmieniło się prawie nic! No może, poza tym, że teraz Olimp jest na Manchattanie. Ale to nieistotny szczegół. Ważne, że nadal w jego obronie muszą stawać herosi. Młodzieżowa narracja, wartka akcja i wciągająca fabuła to chyba wszystko czego możemy oczekiwać od książki idealnej. I taka właśnie jest ta seria!

Martha Wells – “Śmierć nekromanty”

Nekromancja jest zakazaną sztuką. I to do tego stopnia, że zwykłe podejrzenie o jej uprawianie może spowodować śmierć. Młody Nicholas, którego opiekun został niesprawiedliwie oskarżony o takie praktyki i stracony będzie musiał stanąć przed dylematem: czy istotniejsza jest walka z prawdziwym nekromantą czy zemsta. A jednocześnie dopadną go demony z przeszłości…

Mercedes Lackey, Larry Dixon – “Trylogia sowiego maga”

Autorzy trylogii przenoszą nas do świata heroldów, a konkretnie do niewielkiej wioski, którą łupią barbarzyńcy. Ucieka z niej Darian, młody chłopak, któremu wróżono pozostanie magiem. Czy jednak były to puste słowa? Chłopak nie jest zainteresowany tą przyszłością. Ale może to tylko kwestia niedołężnego nauczyciela?

Magdalena Kubasiewicz – “Gdzie śpiewają diabły”

Podobno miłość rodzeństwa jest silniejsza niż wszystko. Nawet mimo różnic. A Ewę i Piotra dzieli zupełna przepaść! Jednak, gdzie ukochana siostra znika mężczyzna nie przestaje jej szukać. I gdy wydaje się, że jego śledztwo nic nie wykaże nagle, po dziewięciu latach, na samym krańcu świata wśród rzeczy zamordowanej dziewczyny znajdują się przedmioty należące do Ewy…

Podróż zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com