Książka na wakacje

Jeśli jeszcze nie macie planów jak spędzić najbliższe dwa miesiące prezentujemy poniżej doskonałe książki, które zapewnią niezapomnianą rozrywkę i emocjonujące wrażenia. Bo ciekawe książki na wakacje (https://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazka-na-wakacje) to nie tylko lektura szkolna, ale przede wszystkim źródło przeżyć i przygód, których zapewne w życiu nigdy nie doświadczymy…

Aneta Jadowska – “Zwycięzca bierze wszystko”

Dora Wilk, z wykształcenia wiedźma nienawykła do unikania jakiegokolwiek wyzwania, zawsze gotowa do walki i przygody. Ale czy Sąd Ostateczny nie wydaje się zadaniem, które odrobinę ją… przewyższa? Razem z dwóją przyjaciół będzie musiała znowu uciekać, walczyć, byle tylko przeżyć. Czy istnieje lepszy przepis na wciągającą książkę fantasy?

Bohdan Baranowski – “Pożegnanie z diabłem i czarownicą. Wierzenia ludowe”

Profesor Bohdan Baranowski postanowił odkryć przed nami tajemnicę pochodzenia diabła i czarownicy. Jakie pełniły role w dawnych wierzeniach? Jak wiele zostało z nich we współczesnych wyobrażeniach. Ta książka to istne kompendium wiedzy na temat tych dwóch sztandarowych postaci mitologii słowiańskiej. Nic tylko usiąść i czytać!

Rachel E. Carter – “Czarny mag”

Ryiah i Alexander marzą o byciu magami. Niestety jako osoby niskiego pochodzenia, niewielką wiedzą i mniej niż przeciętną tężyzną fizyczną nie mają za dużych szans osiągnąć swój cel. Co prawda udaje im się dostać do Akademii Magii, ale rówieśnicy nie dadzą im zapomnieć o tym, jakie miejsce powinni zajmować. Zwłaszcza książę Darren, przypominający im na każdym kroku swoją pozycję i władzę. Gdy dziewczyna się nie poddaje stosunek księcia nagle się zmienia. Staje się… przyjazny? Czy to podstęp? A może jednak uda się jej spełnić swoje marzenie?

Trudi Canavan – “Trylogia czarnego maga”

Gildia Magów wśród mieszkańców slumsów jest znienawidzona. I to nie tylko dlatego, że zbiera wyłącznie ludzi pochodzących z wyższych sfer. Przede wszystkim ze względu na Czystki – coroczny zwyczaj wyrzucania biednych ludzi z miasta do rozrastających się slumsów. Taki los czekał rodzinę Sonei, która mieszkała w przepełnionej gospodzie trudniąc się uczciwą pracą rzemieślniczą. Teraz młoda dziewczyna musi zmierzyć się nie tylko z wygnaniem, ale również z budzącymi się w jej wnętrzu mocami…

V. E. Schwab – “Odcienie magii”

Czy może istnieć więcej niż jeden Londyn? Tak! I to nie dwa, a nawet cztery Londyny. Młody antari podróżujący między wymiarami ma nazwy dla każdego z nich: Czerwony, w którym mieszka, Szary, w którym magia zanikła, Biały, gdzie panuje wieczny chłód i głód. I jeszcze Czarny, który upadł dawno temu. Ale czy na pewno na zawsze? Czy magia mogła opuścić Szary Londyn a zniszczyć Czarny? A może to tylko chwilowe zmiany?

Podróż zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com